Мережа (SDN)

Зараз спостерігається тривожна тенденція: ІТ-середовище та його обслуговування ускладнюється, при цьому ефективність суттєво падає. Такою є ціна тотальної цифровізації. Якщо ж подібна ситуація не задовольняє і Ви маєте намір її виправити, саме час подумати про віртуалізацію.

Докупаємо та розгортаємо, докуповуємо та розгортаємо….

Коли бізнес розвивається, він потребує максимуму:

  • в автоматизації рутинних процесів (і, найчастіше, більш ресурсоємного ПЗ)
  • у швидкості виконання додатків
  • доступність додатків
  • у безперебійній роботі додатків
  • в надійності захисту ІТ-середовища компанії

Логічний, здавалося б, крок у такій ситуації розгортати кілька серверів. При цьому доводиться миритися з тим, що на деяких їх частина потужностей «гуляє», тоді як на інших потужності не вистачає.

Саме так ІТ-департамент потрапляє в порочне коло: докуповуємо та розгортаємо, докуповуємо та розгортаємо… Інфраструктура набухає. З кожним роком все більше грошей йде на її підтримку. На інновації не залишається ні сили, ні грошей.

Вихід із цього кола лише один – оренда іт-інфраструктури. Ця нова концепція дозволяє бізнесу розвиватися, за рахунок раціонального використання наявних ресурсів, безперервного виконання всіх бізнес-процесів, зручної організації моніторингу ресурсів про стан іт-інфраструктури і т.д. програмного забезпечення, зберігання резервних копій, розміщення прикладних програм для роботи та багато іншого. Це дуже зручно для бізнесу, адже в сучасних умовах мало хто може похвалитися відносною стабільністю його розвитку та відсутністю необхідності в періодичному розширенні чи скороченні кількості робочих місць. Наприклад, збільшення кількості співробітників компанії може бути тимчасовим (для виконання певного завдання) або перманентним (пов’язаним із розширенням бізнесу (відкриттям філії). У першому, а особливо у другому випадку, викликає питання необхідність купівлі серверів, різних комп’ютерів та іншої техніки, адже оренда іт-інфраструктури – набагато зручніше і вигідніше Якщо необхідність у використанні такого великого ресурсу відпаде, необхідно просто відмовитися від підписки.

Що таке віртуалізація

Віртуалізацію можна як своєрідний «бутерброд». М’яка булочка символізує фізичні ресурси, основу віртуалізації. Тонкий шар вершкового масла, що тане в роті, – гіпервізор. Тільки з цим програмним забезпеченням можлива віртуалізація. Скибочки ароматної ковбаски – віртуальні машини. Вони увінчують цей «інноваційний бутерброд», здатний у рази полегшити життя ІТ-департаменту.

Чарівність віртуалізації в тому, що кожну з «ковбасних скибочок» можна за секунди збільшити, зменшити, додати або прибрати, перерозподіливши тим самим ресурси, що є в межах «бутерброду».

Як працює віртуалізація

Завдяки віртуалізації обчислювальні середовища стають незалежними від фізичної інфраструктури, що є на підприємстві. Кожна віртуальна машина (ВМ) – це ізольований контейнер. На одному сервері може одночасно працювати кілька ВМ.

Перерозподіл віртуалізованих ресурсів займає стільки часу, скільки нарізка ковбаси

Якщо потрібно — швидко перерозподіліть ресурси, зробивши кілька кліків мишкою!

 

Навіщо впроваджувати віртуалізацію

Віртуалізація є масштабованою, наочною і керованою структурою. Головне, за що її люблять, — забезпечення безперервності бізнесу. До того ж, завдяки прозорому моніторингу з’являється можливість чітко розуміти, що і де відбувається, які ресурси, ким і в яких обсягах задіяні. З цих даних можна планувати розвиток чи оптимізацію окремих компонентів.

Вторинні вигоди віртуалізації — легший перехід на гібридні хмарні технології, підвищення безпеки інфраструктури та покращена підтримка додатків наступних поколінь.

Практика показує, що якщо на підприємстві віртуалізована хоча б невелика частина інфраструктури, то зупинитися складно. До хорошого швидко звикаєш і хочеться більшого.

 

Порівняння традиційної та віртуалізованої інфраструктури

Традиційна архітектура

  • сервер
  • одна ОС
  • одна програма
Віртуалізована архітектура

  • на одному сервері за допомогою гіпервізора працюють кілька повністю ізольованих віртуальних машин

Що можна віртуалізувати

Віртуалізувати можна всю інфраструктуру чи її частину — ту, що потребує оптимізації чи модернізації найбільше. Можна розглянути такі основні напрямки:

 

Навіщо потрібна віртуалізація серверів, віртуалізація мережі, віртуалізація робочих столів та інших складових інфраструктури

Віртуалізація – економічно та технологічно виправдане рішення для сучасних ІТ-середовищ. Вона дозволяє:

  • зручніше керувати ІТ-інфраструктурою
  • виконувати більше програм на меншій кількості серверів
  • забезпечити високу доступність та відмовостійкість: при відмові серверів програми продовжують працювати без простоїв, без втрати даних і без втручання обслуговуючого персоналу.

Віртуалізація серверів VMware дозволяє зменшити витрати на фізичні ресурси та полегшити керованість інфраструктурою

Серверна віртуалізація VMware дозволяє скоротити кількість фізичних ресурсів та підвищити ефективність управління інфраструктурою

 

Віртуалізація в порівнянні з хмарами

Обидві технології добре сусідять, але не замінюють одна одну. Так, наприклад, серверна віртуалізація забезпечує незалежність обчислювальним середовищам від фізичної інфраструктури. У той час як хмарні служби дозволять у міру потреби отримувати загальні обчислювальні ресурси з Інтернету.

Віртуалізація в порівнянні з хмарними технологіями

 

Інфраструктура у хмарі: оренда віртуальної ІТ-інфраструктури

За потреби ресурси під свої завдання можна орендувати у провайдера хмарних сервісів. Наприклад, коли немає можливості/необхідності інвестувати у будівництво власної фізичної інфраструктури, а роботу сервісів потрібно забезпечити максимально швидко. Якщо замість одноразових капітальних витрат компанія готова до невеликих операційних витрат, оренда хмар стане вдалим рішенням.

Оренда віртуальної ІТ-інфраструктури дозволить великому бізнесу розгорнути у хмарі резервний майданчик. У середнього бізнесу відпаде необхідність у побудові власної серверної чи ЦОД. У цьому випадку можна забути про проблеми, пов’язані з утриманням та обслуговуванням заліза: пошук і підготовка придатного приміщення, комунальні послуги, прибирання, охорона, інженерні системи — кондиціювання, пожежогасіння, ДБЖ та ін.

Управляти ІТ-інфраструктурою у хмарі – зручно:

  • ресурси надаються швидко (протягом 1-24 годин);
  • розгорнутися можна так само швидко, як і на власних серверах;
  • можна легко отримувати та розподіляти на вимогу додаткові ресурси;
  • стає доступним безліч зручних автоналаштувань.

Варіантів оренди віртуальної ІТ-інфраструктури може бути три:

  1. приватна хмара
  2. публічна хмара
  3. гібридна хмара

Багато компаній, що надають хмарні послуги, є іноземними і не завжди працюють безпосередньо з компаніями-орендарями. У свою чергу, українські компанії не завжди можуть співпрацювати з іноземними підрядниками. Якщо Ваша компанія потребує оренди ІТ-інфраструктури — звертайтеся до IT-Solutions. Це надійний партнер, який візьме на себе весь організаційний клопіт:

  1. знаючи особливості різних провайдерів, порівняє пропозиції та представить найвдаліші варіанти;
  2. розробить план міграції та допоможе з його реалізацією;
  3. забезпечить підтримку у разі виникнення питань або нових завдань.

 

Розвиток та захист бізнесу за допомогою віртуалізації

Віртуалізація значно спрощує управління ЦОД. При цьому виробники потурбувалися також, щоби технологія працювала і на захист ІТ-інфраструктури від вторгнень. Наприклад, серверна віртуалізація VMware забезпечує зручну уніфіковану систему операційних систем та даних всіх рівнях. За рахунок цього віртуалізація серверів VMware дозволяє захищати та використовувати віртуальні ресурси краще, ніж найнадійніші фізичні середовища.

 

Як вибирати програмне забезпечення для віртуалізації

При виборі варто оцінити надійність кожної з платформ, що розглядаються. Порівняти переваги кожної. Врахувати швидкість реагування на бізнес-потреби. З урахуванням поточного стану інфраструктури слід виявити та зіставити економічну доцільність інвестування для кожної платформи.

Виробники гіпервізорів

Серед виробників ПЗ для віртуалізації найбільш відомі WMware, Microsoft, Citrix, Huawei, KVM.

 

Як впровадити віртуалізацію

Впровадження займаються сертифіковані інженери. Так, в IT-Solutions працюють фахівці найвищого класу, завдяки чому компанія надає весь набір послуг: віртуалізація серверів VMware та інших виробників, VMware віртуалізація мережі та віртуалізація локальної мережі інших виробників та ін.

Віртуалізація дарує можливості, якими варто скористатися.
Будемо раді Вас проконсультувати. Звертайтесь!
(044) 586-26-76         info@it-solutions.ua